RWR81S3R65BRBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.65 Ohms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR81S3R65BRBSL
DigiKey Part Number
RWR81S3R65BRBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81S3R65BRBSL
Description
RES 3.65 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR81S3R65BRBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)