RWR81S24R9BRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
24.9 Ohms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR81S24R9BRRSL
DigiKey Part Number
RWR81S24R9BRRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81S24R9BRRSL
Description
RES 24.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR81S24R9BRRSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)