RWR81N4700DRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
470 Ohms ±0.5% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR81N4700DRRSL
DigiKey Part Number
RWR81N4700DRRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81N4700DRRSL
Description
RES 470 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR81N4700DRRSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)