RWR81N17R4FRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
17.4 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR81N17R4FRRSL
DigiKey Part Number
RWR81N17R4FRRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81N17R4FRRSL
Description
RES 17.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR81N17R4FRRSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)