RWR80N1500FRB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
In Stock: 9
150 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR80N1500FRB12
DigiKey Part Number
RWR80N1500FRB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80N1500FRB12
Description
RES 150 OHM 2W 1% WW AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR80N1500FRB12 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)