RNR55J10R0FSRE7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55J10R0FSRE7
DigiKey Part Number
541-RNR55J10R0FSRE7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55J10R0FSRE7
Description
RES 10 OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)