RNR55H3091FSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 452
3.09 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55H3091FSBSL
DigiKey Part Number
RNR55H3091FSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55H3091FSBSL
Description
RES 3.09K OHM 1/8W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR55H3091FSBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)