RNR55H1932BSB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
19.3 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55H1932BSB14
DigiKey Part Number
RNR55H1932BSB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55H1932BSB14
Description
RES 19.3K OHM 1/8W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)