RNR55H1180BPB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
118 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55H1180BPB14
DigiKey Part Number
RNR55H1180BPB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55H1180BPB14
Description
RES 118 OHM 1/8W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
P (0.1%)