RN60E4423BB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
442 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60E4423BB14
DigiKey Part Number
RN60E4423BB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60E4423BB14
Description
RES 442K OHM 1/4W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RN60E4423BB14 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)