RLR32C3R32FRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.32 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR32C3R32FRRSL
DigiKey Part Number
541-RLR32C3R32FRRSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C3R32FRRSL
Description
RES 3.32 OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
R (0.01%)