RLR32C3902GRB141 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39 kOhms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR32C3902GRB141
DigiKey Part Number
541-RLR32C3902GRB141-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C3902GRB141
Description
RES 39K OHM 2% 1W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
R (0.01%)