RLR20C6800GSRSL11 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680 Ohms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR20C6800GSRSL11
DigiKey Part Number
541-RLR20C6800GSRSL11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR20C6800GSRSL11
Description
RES 680 OHM 2% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate
S (0.001%)