RLR20C39R0GSRE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39 Ohms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR20C39R0GSRE6
DigiKey Part Number
541-RLR20C39R0GSRE6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR20C39R0GSRE6
Description
RES 39 OHM 2% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate
S (0.001%)