RLR05C4322FRB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Parametric Equivalent
43.2 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR05C4322FRB14
DigiKey Part Number
RLR05C4322FRB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR05C4322FRB14
Description
RES 43.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR05C4322FRB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)