RCS080549R9FKEA is out of stock and can be placed on backorder.
Vishay Dale
In Stock: 135,899
Datasheet
49.9 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film