RCG06033K30JNEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 59,931
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 37
Datasheet
In Stock: 0
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Upgrade
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
3.3 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
RCG06033K30JNEA
DigiKey Part Number
541-1801-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCG06033K30JNEA
Description
RES 3.3K OHM 5% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCG06033K30JNEA Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)