RCG0603220KJNEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 3,987
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 519
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Upgrade
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
220 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
RCG0603220KJNEA
DigiKey Part Number
541-1810-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCG0603220KJNEA
Description
RES 220K OHM 5% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCG0603220KJNEA Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)