MSP09A011K00GEJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
Bourns Inc.
1k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 9-SIP
MSP09A011K00GEJ
DigiKey Part Number
MSP09A011K00GEJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSP09A011K00GEJ
Description
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 9SIP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
9
Manufacturer
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
9-SIP
Resistance (Ohms)
1k
Supplier Device Package
9-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.890" L x 0.090" W (22.61mm x 2.29mm)
Number of Resistors
8
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
±50ppm/°C