M8340109K1002FCD03
DigiKey Part Number
541-M8340109K1002FCD03-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M8340109K1002FCD03
Description
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SIP
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±1% 120mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
Category
Power Per Element
120mW
Manufacturer
Vishay Dale
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tube
Grade
Military
Part Status
Active
Qualification
MIL-PRF-83401/09
Circuit Type
Bussed
Mounting Type
Through Hole
Resistance (Ohms)
10k
Package / Case
10-SIP
Tolerance
±1%
Supplier Device Package
10-SIP
Number of Resistors
9
Size / Dimension
0.983" L x 0.098" W (24.97mm x 2.49mm)
Number of Pins
10
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)