IHLE2525CDER220M5A
DigiKey Part Number
541-IHLE2525CDER220M5ATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLE2525CDER220M5ACT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLE2525CDER220M5ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLE2525CDER220M5A
Description
FIXED IND 22UH 2.8A 174 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 2.8 A 174mOhm Max Nonstandard, 4 Lead
Category
DC Resistance (DCR)
174mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
8.3MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard, 4 Lead
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Nonstandard, 4 Lead
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.284" L x 0.280" W (7.21mm x 7.12mm)
Current - Saturation (Isat)
2.2A
Height - Seated (Max)
0.132" (3.35mm)