IFSC2020DEER151M01
DigiKey Part Number
541-IFSC2020DEER151M01TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IFSC2020DEER151M01CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IFSC2020DEER151M01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFSC2020DEER151M01
Description
FIXED IND 150UH 650MA 800 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 650 mA 800mOhm Max 2424 (6060 Metric)
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
2.8MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
2424
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
700mA