IFSC1008ABER3R3M01
DigiKey Part Number
541-IFSC1008ABER3R3M01TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IFSC1008ABER3R3M01CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IFSC1008ABER3R3M01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFSC1008ABER3R3M01
Description
FIXED IND 3.3UH 1.35A 155 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Inductor 1.35 A 155mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IFSC1008ABER3R3M01 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
155mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
1.6A