IFDC2525DZER101M
DigiKey Part Number
541-IFDC2525DZER101MTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IFDC2525DZER101MCT-ND - Cut Tape (CT)
541-IFDC2525DZER101MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFDC2525DZER101M
Description
FIXED IND 100UH 650MA 358 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 650 mA 358mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IFDC2525DZER101M Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
358mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)