ERC701M1300BEEK500
DigiKey Part Number
541-ERC701M1300BEEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC701M1300BEEK500
Description
RES 1.13M OHM 0.1% 3/4W AXIAL
Detailed Description
1.13 MOhms ±0.1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)