ERC6510K100DHEK500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
10.1 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC6510K100DHEK500
DigiKey Part Number
541-ERC6510K100DHEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC6510K100DHEK500
Description
RES 10.1K OHM 0.5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)