CW010R3300JE733 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
330 mOhms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW010R3300JE733
DigiKey Part Number
CW010R3300JE733-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW010R3300JE733
Description
RES 0.33 OHM 13W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW010R3300JE733 Models
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)