CW010R2800JE12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
280 mOhms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW010R2800JE12
DigiKey Part Number
CW010R2800JE12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW010R2800JE12
Description
RES 0.28 OHM 13W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW010R2800JE12 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)