CW0107R500HB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
7.5 Ohms ±3% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0107R500HB12
DigiKey Part Number
CW0107R500HB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0107R500HB12
Description
RES 7.5 OHM 13W 3% AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CW0107R500HB12 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)