CW010650R0KE12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
650 Ohms ±10% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW010650R0KE12
DigiKey Part Number
CW010650R0KE12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW010650R0KE12
Description
RES 650 OHM 13W 10% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW010650R0KE12 Models
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)