CW01047R00JB123 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 100
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 70
47 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW01047R00JB123
DigiKey Part Number
CW01047R00JB123-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW01047R00JB123
Description
RES 47 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW01047R00JB123 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)