CW0102R370KE12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
2.37 Ohms ±10% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0102R370KE12
DigiKey Part Number
CW0102R370KE12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0102R370KE12
Description
RES 2.37 OHM 13W 10% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0102R370KE12 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)