CRCW25129K53FKEG
DigiKey Part Number
541-9.53KAFTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-9.53KAFCT-ND - Cut Tape (CT)
541-9.53KAFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25129K53FKEG
Description
RES SMD 9.53K OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.53 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW25129K53FKEG Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)