CRCW2512475KFKEG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Similar
Panasonic Industry
YAGEO
475 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW2512475KFKEG
DigiKey Part Number
CRCW2512475KFKEG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW2512475KFKEG
Description
RES SMD 475K OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW2512475KFKEG Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)