CRCW25123K30FKEG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 2,988
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 162
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Similar
Panasonic Industry
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
3.3 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW25123K30FKEG
DigiKey Part Number
CRCW25123K30FKEG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25123K30FKEG
Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW25123K30FKEG Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)