CRCW25122K49FKTH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Similar
TE Connectivity Passive Product
2.49 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW25122K49FKTH
DigiKey Part Number
CRCW25122K49FKTH-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25122K49FKTH
Description
RES SMD 2.49K OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW25122K49FKTH Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)