CRCW2512220KFKEGHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 64,572
Datasheet
220 kOhms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW2512220KFKEGHP
DigiKey Part Number
CRCW2512220KFKEGHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW2512220KFKEGHP
Description
RES SMD 220K OHM 1% 1.5W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW2512220KFKEGHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)