CRCW251213R0FKTG is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 794
Vishay Dale
In Stock: 6,686
Panasonic Industry
In Stock: 12,749
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
13 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW251213R0FKTG
DigiKey Part Number
CRCW251213R0FKTG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW251213R0FKTG
Description
RES SMD 13 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW251213R0FKTG Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)