CRCW201076K8FKTF is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 0
YAGEO
In Stock: 0
YAGEO
76.8 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW201076K8FKTF
DigiKey Part Number
CRCW201076K8FKTF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW201076K8FKTF
Description
RES SMD 76.8K OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
48 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW201076K8FKTF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)