CRCW12106M80FKEA
DigiKey Part Number
CRCW12106M80FKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW12106M80FKEA
Description
RES SMD 6.8M OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
48 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW12106M80FKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)