CRCW120673R2FKTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 36
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
Similar
Bourns Inc.
73.2 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW120673R2FKTA
DigiKey Part Number
CRCW120673R2FKTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120673R2FKTA
Description
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW120673R2FKTA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)