CRCW1206100RJNEBHP is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Bourns Inc.
100 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW1206100RJNEBHP
DigiKey Part Number
CRCW1206100RJNEBHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW1206100RJNEBHP
Description
RES SMD 100 OHM 5% 3/4W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW1206100RJNEBHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)