CRCW080568K0FKEA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 9,838
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 6,464
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
Direct
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
In Stock: 610
Similar
WEC
YAGEO
Bourns Inc.
Bourns Inc.
68 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film