CRCW08054K32FKEBC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
Parametric Equivalent
YAGEO
Meritek
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Cal-Chip Electronics, Inc.
4.32 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
CRCW08054K32FKEBC
DigiKey Part Number
CRCW08054K32FKEBC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW08054K32FKEBC
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW08054K32FKEBC Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)