CRCW0805330MJPEAHR
DigiKey Part Number
541-CRCW0805330MJPEAHRTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW0805330MJPEAHRCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW0805330MJPEAHRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0805330MJPEAHR
Description
RES SMD 330M OHM 5% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW0805330MJPEAHR Models
Category
Temperature Coefficient
±500ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)