CRCW08051K30FKTB is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 32,919
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
1.3 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW08051K30FKTB
DigiKey Part Number
CRCW08051K30FKTB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW08051K30FKTB
Description
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW08051K30FKTB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)