CRCW080518R7FKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Similar
Panasonic Industry
YAGEO
In Stock: 95
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
18.7 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW080518R7FKEA
DigiKey Part Number
541-18.7CTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW080518R7FKEA
Description
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW080518R7FKEA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)