CRCW0603330RFKEBHP is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
330 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW0603330RFKEBHP
DigiKey Part Number
541-CRCW0603330RFKEBHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0603330RFKEBHP
Description
CRCW0603-HP 100 330R 1% ET5 E3
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW0603330RFKEBHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)