CRCW06032K21FKEBC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 29,950
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 5,211
Datasheet
Venkel
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Cal-Chip Electronics, Inc.
Meritek
Panasonic Industry
YAGEO
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
2.21 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRCW06032K21FKEBC
DigiKey Part Number
CRCW06032K21FKEBC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW06032K21FKEBC
Description
RES 2.21K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW06032K21FKEBC Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)