CRCW0603220RFKTAHP
DigiKey Part Number
541-CRCW0603220RFKTAHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW0603220RFKTAHPCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW0603220RFKTAHPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0603220RFKTAHP
Description
CRCW0603-HP 100 220R 1% RT1
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)